Bir Sorun Mu Var? 20. Bölüm Fragmanı

Dünyanın en farklı bilgi yarışması ‘Bir Sorun Mu Var?’ Ali Sunal’ın sunumuyla yine eğlence ve bilgi dolu dakikalar yaşatacak. BKM’nin yapımcılığını üstlendiği yarışmada ilk yarışmacı Emrah Bektaş olacak. Elektrik işçiliği yapan ve eşine ‘Mesaideyim’ diye pembe yalan söyleyerek yarışmaya katıldığını itiraf eden Bektaş’ın Ümit Yaşar Oğuzcan’dan okuduğu şiir stüdyodan büyük alkış toplayacak. Tiyatro geçmişi de olduğunu belirten yarışmacı, 3 yıl önce Çolpan İlhan’ı Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnettikten sonra Kemal Sunal’ın mezarının başında dua okuduğu anda Ali Sunal ile karşılaştığını anlatınca, Sunal çok şaşıracak. Kazanmayı planladığı ödül ile borcunu ödemeyi hedefleyen Emrah Bektaş’ın başarılı performansı tüm seyircilerde de heyecan yaratacak.  İkinci yarışmacı ise Sağlıklı Yaşam Koçu ve Vücut Geliştirme Atleti Merve Akkaya olacak. Vücut Geliştirme Atleti olarak Avrupa İkinciliği, Dünya Üçüncülüğü ve Türkiye şampiyonlukları bulunan, müzisyenlik ve yazarlık da yapan Akkaya, obezlikten kurtulup 40 kilo verdikten sonra iki yıl önce Türkiye şampiyonu olduğunu anlatarak büyük alkış toplayacak.

Ekranların beğenilen ismi Ali Sunal’ın sunumuyla sıra dışı ve özgün formatı ile “Bir Sorun mu Var?” bilgi yarışmalarında alışılan her şeyi değiştiriyor. Hiçbir soruya cevap vermeden 500.000TL’lik büyük ödülün kazanıldığı yarışma herkesi ekran başına kilitleyecek. 

BKM’nin yapımcılığını üstlendiği, özgün formatı ile herkesi ekran başına kilitleyecek “Bir Sorun mu Var?” alışıldık bilgi yarışmaların dışında formatı ve Ali Sunal’ın renkli sunumu ile herkesin yeni fenomen programı olmaya aday. 

Programın şimdiden merak uyandıran formatı, yarışmacıların, yarışma boyunca hiçbir soruya doğru cevap veremeyeni bulması üzerine dayanıyor.  Yarışmacının 500.000TL’lik büyük ödülü alması için yapması gereken usta başından öğrenciye, avukattan pazarcıya çeşitli mesleklerden oluşan on kişilik  gruptan kimin bilemeyeceğini bilmek! Yarışmacı, 10’lar diye adlandırılan gruptan 11 sorudan 7’sine yanlış cevap verecek kişiyi bulmaya çalışacak. Final heyecanında ise  tek bir doğru soru ile 500.000 TL kazanma şansı olacak.


  • YapımBKM